Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

BKZ, kolejne spotkanie - 13 grudnia, godz. 14.00

♥ Jesień ♥

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie - 12 stycznia

DKK dla dzieci

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Zapraszamy

Zapraszamy :)

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Mała Książka - Wielki Człowiek

Artykuły

 • Witamy :)

  Następny wspaniały, młody człowiek dołączył do naszej biblioteki. Witamy serdecznie. Nowy czytelnik bierze udział w ogólnopolskiej akcji Mała książka-wielki człowiek. Liczymy na to, że jego przygody z książką będą zawsze cudowne i niezapomniane :)

  Czytaj Więcej o: Witamy :)
 • Witamy w gronie czytelników

  Serdecznie witamy kolejnego trzylatka, który przyprowadził swoją mamę, a ta zapisała go do naszej biblioteki. Chłopiec daje cudowny przykład swojemu młodszemu braciszkowi. Życzymy mu spędzenia wspaniałych chwil w towarzystwie literatury. Już po pierwszej wizycie wiemy, że nasz nowy czytelnik uwielbia Kicią Kocię i strażaków - znalazł więc dla siebie idealną książkę. Przedszkolak bierze udział w akcji Mała książka - wielki człowiek. Otrzymał wyprawkę, kartę i swoją pierwszą naklejkę, którą dumnie umieścił na Karcie Małego Czytelnika. Dziękujemy za odwiedziny biblioteki i zapraszamy jak najczęściej.

  Czytaj Więcej o: Witamy w gronie czytelników
 • Kolejne doplomy rozdane!

  W czwartek przedszkolaki z TPD „Motylki” zostali nagrodzeni Dyplomami Małego Czytelnika za ich fantastyczną aktywność w manowskiej bibliotece i za chęć korzystania z naszego księgozbioru. Maluchy z pełnym zapałem wzięły udział w ogólnopolskim projekcie "Mała książka - wielki człowiek", zbierając wszystkie naklejki na swojej Karcie Małego Czytelnika. W nagrodę dostali gratulacje od bibliotekarza, dyplomy i cool zakładki promujące akcję.

  Brawo dla naszych utalentowanych, młodych czytelników! A także ogromne podziękowania dla rodziców za wsparcie i zachęcanie do czytania!

  Czytaj Więcej o: Kolejne doplomy rozdane!
 • "Mała Książka-Wielki Człowiek" - edycja 2023

  O projekcie:

  Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

  W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Krasnal w Krzywej Czapce”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

  W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. (http://wielki-czlowiek.pl/przedszkolaki/)

  Czytaj Więcej o: "Mała Książka-Wielki Człowiek" - edycja 2023