Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Hurrrrra! Wakacjeeeee!

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Ilustrujemy książki

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Zapraszamy :)

Zapraszamy

♥♥♥♥♥♥

Podaruj książkę do biblioteki

Artykuły

 • Seniorzy w działaniu - "Lawendowe morze"

  Bardzo cieszy nas fakt, że Seniorzy z terenu gminy Manowo (z Manowa, Bonina, Rosnowa, Wyszewa) pomimo zakończenia naszego projektu „Piękno nie ma wieku” wciąż są aktywni, pełni życia, nadal odwiedzają biblioteki i mają chęci do wspólnych działań.  Wyjazdowe warsztaty do Lawendowego Morza. były tego przykładem. Uczestnicy mieli okazję posłuchać informacji na temat uprawy lawendy, jej walorów zdrowotnych, opowieści o wierzeniach związanych z lawendą. Wiciu lawendowych wieńców towarzyszył oszałamiający zapach tejże rośliny. Grupa dzielnie pracowała pod czujnym okiem przesympatycznej Pani Pauliny z Lawendowego morza. Wszyscy spędzili wspaniały dzień pełen relaksu i odprężenia na świeżym powietrzu w wyjątkowo przepięknych okolicznościach przyrody. Pole lawendy poza naszą grupą zwabiło także ogromną ilość motyli. Była możliwość uplecenia wianków na drzwi, na głowę oraz stworzenia wrzosowych bukietów. Na miejscu były dostępne woda i olejek lawendowy. W morzu lawendy powstały cudowne zdjęcia. Seniorzy rozkoszowali się przemiłymi chwilami pijąc kawę, kosztując ciast i wąchając lawendę, która zadziałała na nich uspokajająco i odprężająco. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w warsztatach  oraz organizatorom za umożliwienie nam odwiedzenia tego nieprzeciętnego miejsca.Ogromne podziękowania kierujemy także w stronę Przewozów Osobowo-Towarowe "Rumcajs" za bezpieczny i przyjemny przewóz do Warnina i z powrotem.

  Czytaj Więcej o: Seniorzy w działaniu - "Lawendowe morze"
 • Książka na WEEKEND! - "Korowód" Jakub Małecki

  Och! Ach!
  Czasami książki mają w sobie to „COŚ”. Czytasz taką powieść i już wiesz, że to jedna z tych, przez którą aż ci dech zapiera, po prostu czujesz ten efekt WOW.
  Nieczęsto mi się to zdarza, jednak mam tak przy lekturze niemal każdej książki Jakuba Małeckiego. Uważam go za jednego z najzdolniejszych pisarzy. Z pewnością jego proza jest dla mnie najwspanialszym odkryciem w literackim świecie od dłuższego czasu. Książki Jakuba Małeckiego różnią się od siebie, a zarazem są do siebie podobne. Gdybyście mnie zapytali o to, czym jest jego najnowsza powieść „Korowód”, prosili o jej streszczenie lub przybliżenie, to po prostu powiedziałabym – ona jest… o życiu, o wszystkim. Jak wiadomo trudno jest streścić COŚ takiego.

  Czytaj Więcej o: Książka na WEEKEND! - "Korowód" Jakub Małecki
 • Witajcie Wakacje!

  Dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Ogniska "Iskierka" w Boninie już na dobre powitały wakacje. Podczas spotkania z cyklu BKZ, czyli biblioteczny Klub Zadań rozwiązywały zadania nawiązujące do wakacji: krzyżówki, wykreślanki, szyfrowanki. Musiały również zgadnąć, które z przeczytanych zdań są prawdziwe, a które nie zawierają w sobie prawdy.
  Podczas zajęć nie zabrakło także ćwiczeń z użyciem krzeseł i dobiegnięciem do nich. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o sobie wielu rzeczy np. m.in. o tym, co kochają, a czego wręcz nie cierpią lub jakie czynności wykonywali dzisiejszego dnia. W trakcie zabawy mówili także o swoich uczuciach i emocjach. Pobawiliśmy się również w grę na skojarzenia i zapamiętywanie.
  Serdecznie dziękuję Iskierkom i Pani Kasi za miłą atmosferę na zajęciach.

  Czytaj Więcej o: Witajcie Wakacje!
 • Sprawozdanie z akcji Ogólnopolskie Wybory Książek

  Ogólnopolskie Wybory Książek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie zakończyły się z dniem 14 czerwca 2024 r.
  Nasza biblioteka i miejscowość Manowo znalazły się na mapie i liście akcji Wybory Książek - strona Wybory książek-Mapa

  Na TEJ stronie odnajdziecie sprawozdanie z przebiegu głosowania w naszej bibliotece i zorientujecie się, jakie książki uczniowie Gminy Manowo uważają za najciekawsze.
  Więcej informacji na temat wyborów odnajdziecie na stronie organizatora.

  Akcja miała na celu między innymi promocję czytania książek przez dzieci dla przyjemności i według ich własnych preferencji. Nasza biblioteka również przyjrzy się wytypowanej przez uczniów liście tytułów i chętnie dokupi brakujące książki. 

  Czytaj Więcej o: Sprawozdanie z akcji Ogólnopolskie Wybory Książek