Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

BKZ, kolejne spotkanie - 13 grudnia, godz. 14.00

♥ Jesień ♥

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie - 12 stycznia

DKK dla dzieci

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Zapraszamy

Zapraszamy :)

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

Spotkania autorskie

Artykuły

 • Spotkanie autorskie z Alicją Wendekier

  12 maja br. gościem biblioteki w Manowie była poetka, pisarka książek obyczajowych oraz opowiadań dla dzieci Pani Alicja Wendekier. W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie kl. I ze Szkoły Podstawowej w Manowie oraz przedszkolaki z Ogniska Przedszkolnego TPD w Manowie. Podczas spotkania autorka czytała dzieciom historie Oliego i Julci, które zawsze kończyły się jakimś morałem. Pomiędzy opowiadaniami pisarka rozmawiała z dziećmi o naturze i zwierzętach, przypomniała że należy o nie dbać jak o własnego członka rodziny. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, które bardzo im się podobało, a w podziękowaniu wręczyły autorce własnoręcznie wykonany obraz. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alicji za przemiłe i twórcze spotkanie.

  Książki autorki można wypożyczyć we wszystkich naszych bibliotekach. Wydane do tej pory powieści: ,,Mamusiu… Ja chcę żyć”, ,,Nie szukałam a znalazłam”, „Skaleczona miłość” oraz książeczki dla dzieci: ,,Oli i koparka. Przygoda w parku”, ,,Będę miał siostrzyczkę”, „Jak Oli został przedszkolakiem”, „Śniegowy bałwanek i ptaszki”, „Moje, twoje, nasze. Potrafię się dzielić”, „Już umiem! Oli jest samodzielny”.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Alicją Wendekier
 • Spotkanie autorskie z Joanną Olech

  13 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Manowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Joanna Olech  pt.: „Czytanie nie boli – prawda czy fałsz?”, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie. Pani Joanna jest  autorką i ilustratorką wielu książek dla dzieci oraz laureatką licznych prestiżowych nagród. Napisała m.in. popularną „Dynastię Miziołków” i trylogię o przygodach Smoka Pompona. Swoje artykuły na temat literatury dziecięcej i nie tylko, publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” i „Nowych Książkach”. Podczas spotkania autorka mówiła, że aby napisać książkę nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku. Opowiadała także o tym, jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki oraz czytała fragmenty lubianej przez dzieciaki „Dynastii Miziołków”. Autorka przygotowała  krótkie konkursy związane z jej utworami, a uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w zabawach, zgłaszali się do konkursów i odgadywania zagadek. Dzieci sprawdzały też swoją kreatywność, wymyślając na szybko historie o smoku w różnych nastrojach. Pani Joanna to fantastyczna osoba. Z humorem i niezwykle ciekawie opowiadała o swoich książkach, było energetycznie i fantastycznie! Po rozmowach z autorką, wspólnej zabawie i wróżbach czarownicy Joanny, jak sama Pani Olech siebie nazwała, przyszedł czas na autografy, po które ustawiła się dłuuuuga kolejka. Spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie niezwykle ciekawe.

  Dziękujemy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej za sfinansowanie spotkania.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Joanną Olech