Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

BKZ, kolejne spotkanie - 13 grudnia, godz. 14.00

♥ Jesień ♥

Ilustrujemy książki, kolejne spotkanie - 12 stycznia

DKK dla dzieci

DKK dla dorosłych - Bonin, będziemy omawiać "Wszystkie kochanki naszego taty"

Akcja Żonkile - 19 kwietnia

Zapraszamy

Zapraszamy :)

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

Narodowe czytanie

Dzień Dziecka!

Majóweczka la la la :)

23 kwietnia

"W tej bajcie nie ma smoka" - zajęcia z pięciolatkami

20 listopada do biblioteki w Boninie zawitały pięciolatki z Przedszkola Gminnego w Boninie. Przypomniałam dzieciom o tym, po co można przychodzić do biblioteki, o akcji Mała książka-wielki człowiek i zapraszałam do odwiedzin i zapisów.
Listopad jest zazwyczaj miesiącem dość ponurym i deszczowym pod względem pogody, ale wtedy też obchodzimy piękne i wesołe święto - Dzień Postaci z Bajek. Swoimi zajęciami nawiązałam do różnych bohaterów bajek – pięciolatki świetnie orientowały się w „bajkowym świecie”.

Najpierw usiadły i wysłuchały książki pt.: „W tej bajce nie ma smoka”, która im się niezmiernie spodobała, bo ich aktywizowała – dzieci wspólnie kichały z olbrzymem, „skichały słońce” oraz zionęły ogniem niczym smok. Publikacja  była niezwykle zabawna i zawierała w sobie wielu bohaterów bajek: smoka, księżniczkę, królewicza na białym rumaku, ciastka, Jasia i Małgosię, Jasia na łodydze fasoli, olbrzyma, Czerwonego Kapturka i wilka, trzy świnki, złotowłosą, itd.
Po lekturze dzieci wymieniły wszystkich bohaterów czytanej książki oraz zgadywały postaci z zagadek. Była też zabawa w skojarzenia oraz różne bajkowe pytania. Na wszystkie z nich przedszkolaki odpowiedziały śpiewająco.
Wykonały one również sporo ćwiczeń do bajek, które sprawdzały ich spostrzegawczość, logiczne myślenie i wiedzę o literaturze i o świecie. Dziękuję za miłe zajęcia i serdecznie zapraszam do odwiedzin.


Autor: zdjęć: Monika Bućko, Basia Pelc, tekstu: Basia Pelc