Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Hurrrrra! Wakacjeeeee!

Wypożycz sobie książkę na weekend :)

Ilustrujemy książki

BKZ, czyli Biblioteczny Klub Zadań

Zapraszamy :)

Zapraszamy

♥♥♥♥♥♥

Podaruj książkę do biblioteki

Książka na WEEKEND! - "Stan splątania" Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Już w najbliższy poniedziałek, 16 października będziemy gościć w Boninie autorkę licznych publikacji dla dzieci i młodzieży, doktor literaturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim, Panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel. Najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Boninie będą mieli możliwość poznać pisarkę osobiście. Spotkanie będzie nawiązywać do książki autorki pt. "Stan splątania".

Właśnie tę książkę chciałam Wam dzisiaj pokrótce przybliżyć.
Rzeczywistość bywa przytłaczająca. Piętrzące się obowiązki, nauka, egzamin ósmoklasisty, punkty, wolontariat, naciski ze strony rodziców i nauczycieli, presja otoczenia. Z tym mierzą się na co dzień bohaterowie "Stanu splątania" - Maria, Lena, Miłosz, ale także i każdy inny ósmoklasista.
Wyżej wymieniona trójka, aby zdobyć dodatkowe trzy punkty, które liczą się w wyścigu o dostanie się do najlepszych szkół średnich, postanawia być wolontariuszami w domu seniora.
Ta książka to istne międzypokoleniowe zderzenie, odczarowuje ona starość młodemu czytelnikowi. Okazuje się, że wiekowy, schorowany człowiek, który jest niemalże niewidoczny dla środowiska, może mieć wiele wspólnego z tymi czternastolatkami. To piękna książka o tym, jak nie dać się wciągnąć w wyścig szczurów, jak nie dać się stłamsić, jak znaleźć w sobie odwagę, aby głośno powiedzieć NIE, kiedy jest to potrzebne. "Stan splątania" daje siłę, napawa nadzieją, ukazuje, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie, wyjątkową, cenną, bez względu na punkty, wiek, czy środowisko w jakim żyje.
Warto przeczytać tę publikację, bo Roksana Jędrzejewska-Wróbel pisze przystępnie, ciekawie i mądrze o życiu, o ludziach oraz o tym, jak nie zwariować i jak sobie radzić w tej przebodźcowanej, otaczającej nas rzeczywistości.

Książkę można wypożyczyć w bibliotece w Boninie.
Źródło okładki książki

Autor: Basia Pelc