Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zapraszamy :)

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Dzień Dziecka

Tydzień z Konopnicką

Tydzień Bibliotek 2022

Narodowe Święto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

Majówkaaa :)

Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

Brzechwowe rymy

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile w 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

:)

To już weekend :)

DKK dla dorosłych

Młodzieżowe DKK

Zapraszamy na warsztaty makramy

UWAGA! Zmiana czasu zajęć! Zapraszamy w środy o godz. 15.00

Zapraszamy

Zapraszamy :)

Pomyślności w Nowym Roku 2022!

Kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe

"Czas na muzykę"

Mikołajkowy pokaz bajkowy

♥♥♥

Prowadząca: Bogna Buziałkowska

Paulina Hendel w Rosnowie

:)

"Komiksowanie" ze Zbigniewem Masternakiem

Spotakanie autorskie z Joanną Jagiełło

↑↑↑

Tydzień z Lemem!

↑↑↑

Ilość miejsc ograniczona!

↑↑↑

:)

:-)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

"Ptaki, ptaszki i ptaszęta plne"

:)

23 kwietnia

Spotkania autorskie

Artykuły

 • Spotkanie autorskie z Joanną Olech

  13 czerwca 2022 r. uczniowie klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Manowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Panią Joanna Olech  pt.: „Czytanie nie boli – prawda czy fałsz?”, które odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Manowie. Pani Joanna jest  autorką i ilustratorką wielu książek dla dzieci oraz laureatką licznych prestiżowych nagród. Napisała m.in. popularną „Dynastię Miziołków” i trylogię o przygodach Smoka Pompona. Swoje artykuły na temat literatury dziecięcej i nie tylko, publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” i „Nowych Książkach”. Podczas spotkania autorka mówiła, że aby napisać książkę nie trzeba ukończyć żadnej specjalistycznej szkoły, bo pisarzem może zostać każdy – niezależnie od wykonywanego zawodu i wieku. Opowiadała także o tym, jak została pisarką, prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki oraz czytała fragmenty lubianej przez dzieciaki „Dynastii Miziołków”. Autorka przygotowała  krótkie konkursy związane z jej utworami, a uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w zabawach, zgłaszali się do konkursów i odgadywania zagadek. Dzieci sprawdzały też swoją kreatywność, wymyślając na szybko historie o smoku w różnych nastrojach. Pani Joanna to fantastyczna osoba. Z humorem i niezwykle ciekawie opowiadała o swoich książkach, było energetycznie i fantastycznie! Po rozmowach z autorką, wspólnej zabawie i wróżbach czarownicy Joanny, jak sama Pani Olech siebie nazwała, przyszedł czas na autografy, po które ustawiła się dłuuuuga kolejka. Spontaniczność Joanny Olech, jej doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie niezwykle ciekawe.

  Dziękujemy Koszalińskiej Bibliotece Publicznej za sfinansowanie spotkania.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Joanną Olech
 • Spotkanie autorskie z Joanną Olech

  13 czerwca br. o godz. 8.00 w GBP w Manowie odbędzie się spotkanie autorskie z Panią Joanna Olech. W spotkaniu sfinansowanemu przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną uczestniczyć będą uczniowie z klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Manowie.

  Pani Joanna jest graficzką, autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisze artykuły o literaturze dziecięcej w Tygodniku Powszechnym, Rzeczpospolitej, Nowych Książkach i Gazecie Wyborczej. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Współautorka podręczników PWN do języka polskiego dla gimnazjalistów. Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

  Czytaj Więcej o: Spotkanie autorskie z Joanną Olech