Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Zapraszamy :)

Spotkanie autorskie z Joanną Olech

Dzień Dziecka

Tydzień z Konopnicką

Tydzień Bibliotek 2022

Narodowe Święto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

Majówkaaa :)

Gminny Konkurs Recytatorski "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne"

Brzechwowe rymy

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile w 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

:)

To już weekend :)

DKK dla dorosłych

Młodzieżowe DKK

Zapraszamy na warsztaty makramy

UWAGA! Zmiana czasu zajęć! Zapraszamy w środy o godz. 15.00

Zapraszamy

Zapraszamy :)

Pomyślności w Nowym Roku 2022!

Kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe

"Czas na muzykę"

Mikołajkowy pokaz bajkowy

♥♥♥

Prowadząca: Bogna Buziałkowska

Paulina Hendel w Rosnowie

:)

"Komiksowanie" ze Zbigniewem Masternakiem

Spotakanie autorskie z Joanną Jagiełło

↑↑↑

Tydzień z Lemem!

↑↑↑

Ilość miejsc ograniczona!

↑↑↑

:)

:-)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

"Ptaki, ptaszki i ptaszęta plne"

:)

23 kwietnia

Nasza kadra

Maria Staciwa Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie, starszy kustosz, osoba zarządzająca samorządową gminną instytucją kultury od 18 lat, nauczyciel historii i bibliotekarz. Koordynator wielu wydarzeń kulturalnych o zasięgu ponadregionalnym m.in.: ,,Siemionalia”, „Forum Sołtysów”, „Spod strzechy”, „Piknik Lotniczy”, „Przegląd zespołów folklorystycznych im. W. Króla”, organizatorka debat społecznych w bibliotece w Manowie: „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej- o tym co nas łączy- w bibliotekach”, „Jak zwiększyć zaangażowanie mieszkańców w sprawy społeczności lokalnej?”; moderator spotkań w bibliotekach w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Rozmowy przy wspólnym stole”. Ponadto specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia, prowadzi Punkt Konsultacyjny przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie. Autorka wniosków do projektów i osoba koordynująca projekty dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej.

 

Ludwika Karlińska- Główna księgowa - mgr ekonomii, specjalność rachunkowość i finanse (Politechnika Koszalińska) - zajmuje się finansami instytucji kultury od 21 lat.

 

Jolanta Barczyńska-PiekarzewiczStarszy bibliotekarz, pracuje w bibliotece w Wyszewie. Z pracą w kulturze związana od 1996 roku. Koordynator projektów unijnych (działania miękkie oraz inwestycyjne) o charakterze kulturalnym- Interreg IVa, PROW. Autorka wniosków do projektów i osoba koordynująca projekty dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej - działania edukacyjne, animacyjne, terapeutyczne (dla osób uzależnionych i współuzależnionych).

 

Karina MaciejewskaStarszy bibliotekarz, pracuje w bibliotece w Rosnowie. Ukończyła studia licencjackie z zakresu marketingu i zarządzania, magister pedagogiki Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Absolwentka studiów podyplomowych Politechniki Koszalińskiej z zakresu informatyki i techniki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Od 11 lat związana z Gminną Biblioteką Publiczną w Manowie oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wyszewie, gdzie pełniła m.in. funkcję zastępcy dyrektora. Edukatorka i animatorka czytelnictwa dziecięcego, propagatorka kultury czytelniczej wśród młodzieży i dorosłych. Organizatorka wielu inicjatyw literackich i kulturalnych dla mieszkańców gminy Manowo, poszerzających ich kompetencje kulturalne i czytelnicze. Moderator spotkań w bibliotekach w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego „Rozmowy przy wspólnym stole”. Autorka wniosków do projektów dotyczące szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej. Od urodzenia związana z ziemią manowską.

 

Barbara Pelc - Starszy bibliotekarz, pracuje w bibliotece w Boninie. Ukończyła studia podyplomowe na kierunkach: Informacja Naukowa i Bibliotekoznawstwo (Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) oraz Nowoczesna Gospodarka – Prawo i Administracja (Politechnika Koszalińska). Magister Administracji Państwa i Samorządu (Politechnika Koszalińska). Od lat związana z biblioteką. Blogerka książkowa, która swojego czasu nawiązała współpracę recenzencką z autorami (m.in.: Remigiusz Mróz, Ireneusz Gębski, Wojciech Baran, Artur Kosiorowski, Katarzyna Meres), wydawnictwami (Business and Culture, G+J Książki/Burda Książki, Novae Res, MUZA SA, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo M, Wydawnictwo Rodzinne) oraz stroną internetową wkarteczkach.pl. Zaangażowana promotorka bibliotek i czytelnictwa. Organizatorka spotkań autorskich, wieczorów poetyckich. Moderatorka Dyskusyjnych Klubów Książek dla dorosłych oraz młodzieży (m.in. Manowskie Pogaduchy o Książkach, Książkoholicy). Inicjatorka zajęć oraz cyklicznych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych - m.in. Głośne Czytanie na Bibliotecznym Dywanie, Spotkania Młodych Czytelników, Ilustrujemy Książki. Kreatorka Warsztatów Tworzenia E-publikacji w bibliotece w ramach projektu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego "Pasja czytania". Autorka wniosków do projektów dotyczących szeroko pojętych działań na rzecz społeczności lokalnej.