Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Ilość miejsc ograniczona!

↑↑↑

:D

Nowy cykl!

:)

:-)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

"Ptaki, ptaszki i ptaszęta plne"

Narodowe Święto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

:)

23 kwietnia

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

"Niewidzialna ręka” Maciej Wasielewski

Na ten gorący weekend proponujemy Państwu całkowicie nową pozycję w naszym księgozbiorze – „Niewidzialna ręka” Macieja Wasielewskiego.

Większość z nas pamięta jeszcze wielką ogólnopolską akcję wzajemnej pomocy, gdy pozostawiało się odcisk dłoni na kartce po wykonaniu drobnej przysługi sąsiadowi, znajomym. Jakże bardzo cieszyło nas, gdy na twarzy adresata malowało się zaskoczenie i wielka radość. Zaangażowanie dzieci i młodzieży w tę akcję było ogromne. W miastach, małych miasteczkach i wioskach- wszędzie działali zawsze pomocni „niewidzialni”.

Książka to spotkanie z Pomysłodawcą akcji (już niestety nieżyjącym), który opowiada autorowi o początkach „niewidzialnych”, o rozwoju akcji, a także o zakończeniu „Niewidzialnej Ręki”. Przeczytamy także o innych wydarzeniach, audycjach i działaniach Macieja Zimińskiego – „nauczyciela, który poprawiał rzeczywistość”.  
Książka dostępna w bibliotece w Manowie.

Post z cyklu:

Autor: Jolanta Barczyńska-Piekarzewicz