Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

To już weekend :)

♥♥♥

:D

↑↑↑

Tydzień z Lemem!

↑↑↑

Ilość miejsc ograniczona!

↑↑↑

:)

:-)

Tydzień Bibliotek 8-15 maja

"Ptaki, ptaszki i ptaszęta plne"

Narodowe Święto Konstytucji

Święto Flagi

Święto Pracy

:)

23 kwietnia

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Premiera mobilnej gry terenowej "Baczyński na warsztat!"

24 września 2021 roku to ważny dzień dla Gminy Manowo, Gminnej Biblioteki Publicznej w Manowie i Szkół Podstawowych Gminy Manowo. To właśnie w tym dniu odbyła się premiera gry mobilnej „Baczyński na warsztat!”. Po raz pierwszy w historii na terenie naszej gminy można było wziąć udział w takiej edukacyjnej zabawie. Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie jako jedna z dwunastu instytucji w kraju otrzymała dofinansowanie w kwocie 19.500 zł. na realizację projektu "Baczyński na warsztat!" w ramach konkursu grantowego "Patroni roku 2021" Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej. Dzięki merytorycznemu wsparciu pracowników z GoodGames podczas wakacyjnych warsztatów w bibliotece w Rosnowie, młodzież nauczyła się projektowania i tworzenia gry mobilnej. Efekt ich pracy mogliśmy podziwiać właśnie 24 września grając w „Baczyński na warsztat!”- grę o Patronie Roku 2021 - K. K. Baczyńskim.

 

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Rosnowie im. 26 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego oraz ze Szkoły Podstawowej w Boninie po zapoznaniu się z regułami gry i ściągnięciu gry na telefony, chętnie ruszyła „w pogoń” po wygraną. Gracze wystartowali z biblioteki w Rosnowie o godzinie 10.00. W dziewięciu miejscach na terenie osiedla rozlokowano bazy. Po dotarciu do nich, należało odpowiedzieć na pytania dotyczące życia i twórczości K.K. Baczyńskiego. Wszędzie można było zobaczyć biegających nastolatków z telefonami w rękach. Obecność we wszystkich tych miejscach i odpowiedzenie na pytania, kierowały ich do punktu mety, która znajdowała się nad rosnowskim jeziorem. Na wszystkich graczy czekał już tam zasłużony gorący poczęstunek przygotowany przez Kebab-Iga.

Komisja składająca się z młodych uczestników wakacyjnych warsztatów (Oli, Olka, Karoliny, Pauliny i Stasia) oraz pracownika GoodGames (Pani Natalii) wytypowała trzech najlepszych uczestników gry:
I miejsce - Zuzanna Jamka - 667 punktów
II miejsce – Milena Sadowska - 646 punktów
III miejsce – Agata Jagódka - 645 punktów

Komisja przyznała także cztery wyróżnienia dla:

- Martyny Fiedorowicz - 625 punktów
- Andżeliki Wiszowatej - 621 punktów
- Mai Foremnej - 618 punktów
- Zuzanny Ceglarek - 618 punktów

Tych siedem osób otrzymało nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego. Wszyscy biorący udział w zabawie zasłużyli na słodkie nagrody.

Nagrodzeni zostali również autorzy gry:

- Stanisław Barabasz
- Aleksandra Kapela
- Karolina Pietrzak
- Paulina Maciejewska
- Aleksander Pietrzak

Bardzo się cieszymy, iż ta edukacyjna zabawa przybliżyła jej uczestnikom życie i twórczość wybitnego poety Pokolenia Kolumbów – Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie serdecznie dziękuje nauczycielom i uczniom szkół podstawowych w Gminie Manowo za udział w grze.  Jesteśmy również bardzo wdzięczni komisji i pracownikom GoodGames (Pani Natalii i Pani Joannie) za pomoc w realizacji tego ciekawego i innowacyjnego przedsięwzięcia oraz firmie Kebab-Iga za pyszny poczęstunek i przemiłą atmosferę.

Uwaga! Uwaga! Uwaga!
W najbliższym czasie w „Baczyński na warsztat!” będą grali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie. Gra zostanie dostosowana do ich potrzeb. Licealiści z telefonami w rękach będą mogli przejść naszą grę „błądząc” po swoich szkolnych korytarzach.
Brzmi całkiem nieźle, prawda?

Zachęcamy WSZYSTKICH do wzięcia udziału w grze. Każdy może zgłosić się po jej kod QR do naszych gminnych bibliotek. Kod można odnaleźć także na stronie naszej biblioteki. W grę można zagrać mobilnie – poruszając się po miejscowości Rosnowo lub pobrać jej tzw. wersję kanapową i zagrać w nią bez wychodzenia z domu. Potrzebujecie tylko telefonu z dostępem do Internetu oraz ściągniętej bezpłatnej aplikacji ActionTrack ze sklepu PLAY. Niczego więcej! 

Hejże ha!
Przygoda czeka na człowieka! :D